fbpx Skip to content
Chytre ovoce logo bile

O NÁS

O nás

Chytre ovoce - O nas
Možná jste také zjistili, že je docela těžké najít v našich obchodech ovocné produkty, které by byly opravdu ovocné. Produkty bez dochucovadel, sladidel a barviv. A přitom, chuť ovoce je jen jedna: ta pravá, přírodní. Právě tuto chuť najdete v každém balení Chytrého ovoce.

Co je Chytré ovoce

Přinášíme vám poctivý, přírodní produkt, s obsahem více než 100 % kvalitního moravského ovoce a méně než 0 % konzervantů, stabilizátorů a dalších umělých látek. Zkrátka Chytré ovoce. Skvělé jen tak nebo na přípravu dezertů, omáček a marinád, úžasné v jogurtu, v kaši, na palačince nebo jinde – záleží jen na vaší chuti.

Chytre ovoce - O nas - Sad
Chytre ovoce - O nas - Bedynka

Jaké ovoce při výrobě pyré používáme

Protože v pyré Chytré ovoce je ovoce opravdu hodně, je pro nás výběr kvalitních surovin tím nejdůležitějším. Dali jsme si záležet na tom, abychom oslovili takové regionální pěstitele, kteří nám dodají správně uzrálé a nepoškozené ovoce, které mělo dost slunce i čistého vzduchu.

Pyré Chytré ovoce vyrábíme tradičním způsobem – každé jablko, hrušku i švestku vezmeme do ruky, prohlédneme a pečlivě očistíme. Můžete se spolehnout, že v Chytrém ovoci je přesně takové ovoce, jaké byste si do něj vybrali vy sami.

Kdo jsou naši dodavatelé

Od začátku jsme věděli, že chceme pyré Chytré ovoce vyrábět z regionálních surovin. Nejen proto, abychom podpořili místní pěstitele, ale také proto, abychom nadbytečnou dopravou nezatěžovali životní prostředí.

Dodavateli našeho ovoce jsou pěstitelé, kteří se snaží hospodařit šetrně a ekologicky, a kteří mají sady a zahrady vzdálené nejvýše 50 km od Olomouce, kde Chytré ovoce vyrábíme.

Chytre ovoce - O nas - Hrusky
Chytre ovoce - O nas - Svestky

Jak pyré Chytré ovoce vyrábíme 

Ovoce pečlivě umýváme a každý kus ručně odpeckujeme a očistíme. Dále zpracováváme jen nepoškozené ovoce. Z  očištěného ovoce za studena vyrobíme pyré. Ovoce na pyré nerozvařujeme. Čerstvý produkt šetrně tepelně zpracováváme, abychom zajistili konzervaci. Zároveň dodržujeme takový postup, který umožní zachování většiny vitamínů a živin. Hotové Chytré ovoce plníme do sklenic a posíláme do obchodů nebo poštou přímo na váš stůl.

V čem je Chytré ovoce jiné

 Pro výrobu Chytrého ovoce používáme pouze pečlivě vybrané ovoce vysoké jakosti.
 Díky šetrné výrobě jsou v Chytrém ovoci zachovány vitamíny, minerály a také vláknina.
 Chytré ovoce chutná tak, jak má – nenajdete v něm žádná umělá sladidla, barviva, aromata ani konzervanty.
 Chytré ovoce vyrábíme převážně ručně podle tradiční receptury.
 Chytré ovoce můžete v kuchyni využít mnoha různými způsoby.
 Ovoce, které zpracováváme, pochází výhradně od místních pěstitelů a vykupujeme je za spravedlivou cenu.
 Výroba Chytrého ovoce podporuje domácí trh a je šetrná k životnímu prostředí.

Chytre ovoce - O nas - Pyre
Váš košík